NEČEKEJ,
AŽ TI NAROSTE

Odhal včas riziko rakoviny prostaty.

Přijď na odběr krve k vyšetření PSA (prostatický specifický antigen) na jakékoliv z 98 odběrových míst AeskuLab. Výsledky jsou k dispozici druhý den po odběru.

AeskuLab podporuje Movember. Pro samoplátce od 1. do 30. listopadu 2019 za akční cenu 150 Kč. Z každého odběru věnujeme 50 Kč Nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

Rakovina prostaty je nejčastějším nádorovým onemocněním mužů.

Vyskytuje se častěji než rakovina plic a má tendenci k velmi pomalému vývoji. V ČR tímto nádorem ročně onemocní téměř 7000 mužů a na rakovinu prostaty jich zemře průměrně 1400.

A co je vlastně prostata?

Jedná se o žlázu, která leží pod močovým měchýřem. Vyšetření prostaty se provádí přes konečník (vyšetření per rectum) nebo skrz odběr krve pomocí ukazatele aktivity prostaty, tzv. prostatického specifického antigenu (PSA).

Vyšetření PSA je nejcitlivější metodou pro vyslovení podezření na rakovinu prostaty.

Provádí se ze vzorku krve získané při běžném odběru krve. Zvýšené hodnoty PSA mohou být časným znakem rakoviny prostaty, ale i jiných nenádorových onemocnění jako například benigní hyperplazie prostaty, zvětšení nebo zánětu prostaty.

Vyšetření PSA může pomoci v časném zjištění rakoviny prostaty a může být podnětem pro včasnou léčbu s dobrým výhledem na vyléčení.

Pokyny před odběrem

Do našich odběrových míst můžete přijít bez objednání kdykoli během ordinační doby.

Odběrová místa

Prosím zvažte, zda u vás nenastala některá okolnost, která by mohla vyšetření ovlivnit a zkreslit jeho výsledky:

  • v posledních dvou týdnech před odběrem jste prodělal punkci (biopsii) prostaty
  • v posledních dvou dnech před odběrem jste byl vyšetřen per rectum u lékaře (manuální či endoskopické vyšetření konečníku u lékaře)
  • v posledních dvou dnech došlo k masáži prostaty, např. při sexuálním styku
  • v posledních dvou dnech jste jel na kole
  • trpíte zácpou

Výsledky vyšetření

Výsledky odběru se dozvíte druhý den po odběru. Zašleme vám je na vámi uvedenou adresu.

V případě zvýšených hodnot PSA konzultujte výsledek a další postup vyšetření se svým ošetřujícím lékařem. Samotné vyšetření PSA nemůže diagnostikovat rakovinu prostaty.

Pro potvrzení přítomnosti rakoviny prostaty jsou nezbytná další vyšetření a biopsie prostaty.

Chcete-li se na něco zeptat, kontaktujte naše Klientské centrum na telefonním čísle 800 737 383 nebo na emailu podpora@aeskulab.cz.
Rádi vám poradíme.