Síť laboratoří AeskuLab, jednička mezi poskytovateli laboratorní humánní medicíny v České republice, má nového strategického vlastníka, skupinu Unilabs. 

AeskuLab se tak začlenil do zavedené sítě laboratorních služeb působící napříč Evropou, dále ve Spojených Arabských Emirátech a Peru. Pod záštitou nového vlastníka bude pokračovat v dynamickém vývoji – v rozšiřování portfolia služeb, větší dostupnosti péče pro pacienty, zavádění inovativních postupů do laboratorní praxe. 

Bc. Kamil Doležel, generální ředitel AeskuLab Holding, a.s., ke změně vlastníka uvedl: “Prodej celé skupiny byl logickým krokem ke konsolidaci laboratorního sektoru v západní a střední Evropě. Jsem potěšen, že se nám podařilo dokončit celou transakci s jedním z největších strategických poskytovatelů laboratorních služeb, společností Unilabs.“ 

Prodej skupiny AeskuLab (včetně její sesterské společnosti na Slovensku – Alpha medical) je nejvýznamnější finanční transakcí ve zdravotnictví v rámci střední Evropy od roku 2008. Současně jde o nejdůležitější „private equity exit“ na českém a slovenském trhu od roku 2014. 

Tisková zpráva