Počet lidí s potravinovou intolerancí roste. Týká se každého čtvrtého z nás

Datum publikace: 18.9.2022
Pokud jste nedávno připravovali večeři pro větší počet osob nebo jste pořádali večer s přáteli, možná jste zaregistrovali, že plánování menu je stále obtížnějším úkolem. Vzhledem k tomu, že téměř čtvrtina světové populace v současné době trpí potravinovou
intolerancí alespoň na jednu běžnou potravinu, je pravděpodobné, že pokud se zrovna vy nepotýkáte s citlivostí na lepek nebo na měkkýše, alespoň jeden ze čtyř vašich přátel ano.
 
Jak uvádějí vědci, zaznamenaný počet lidí trpících intolerancí na některou složku potravy se za posledních deset let zvýšil o pět procent. Jak ale vědci zmíněnou poruchu vůbec definují? V první řadě je třeba odlišit potravinovou intoleranci a alergií na určité potraviny.
 
Potravinová alergie
 
Potravinová alergie je způsobena reakcí imunitního systému na konkrétní druh jídla. Obvykle následuje velmi rychle (nejčastěji mezi 20 minutami a dvěma hodinami po konzumaci), jak tělo produkuje specifické protilátky (IgE) na potlačení alergenů těchto potravin, a po
zkonzumování daného jídla imunitní systém zareaguje uvolněním histaminu a dalších přirozeně se vyskytujících chemických látek v těle. Typické potravinové alergie jsou vyvolány především rybami a mořskými plody, dalšími výrazně alergizujícími potravinami jsou mléko,
vejce, exotické ovoce, burské a jiné ořechy, sója a také chemické látky používané v průmyslové výrobě potravin.
 
Potravinová alergie se vyskytuje poměrně řídce – je diagnostikovaná u přibližně 4 % populace, zato potravinová intolerance se v populaci vyskytuje častěji. U nás Vám s tímto problémem pomůžeme.
 
Potravinová intolerance
 
Naopak potravinová nesnášenlivost vzniká tehdy, když tělo nemá dostatek enzymů potřebných k trávení jednotlivých složek potravy a s imunitním systémem nemá co do činění. Potravinová intolerance je kódována v DNA jedince. Je častější u pacientů s poruchami trávicího
systému, jako je syndrom dráždivého tračníku (IBS) - podle lékařů většina lidí s IBS také trpí potravinovou intoleranci.
 
Typickým příkladem je laktózová intolerance. Laktóza je cukr, který se vyskytuje v mléce a osoby se zmíněnou poruchou nemají dostatek laktázy, tedy enzymu, který štěpí laktózu na menší molekuly, jež tělo může snadno absorbovat v tenkém střevě.
 
Řada lidí se potýká nesnášenlivostí fruktózy, což je cukr přítomný v ovoci, některé zelenině a medu. Nepříjemné symptomy může způsobit i lepek, bílkovina, která se vyskytuje v některých obilovinách, včetně pšenice, ječmene a žita. Nesnášenlivost lepku je také známá jako neceliakální citlivost na lepek.
 
Mezi klasické příznaky potravinové intolerance patří průjem, nadýmání, bolest břicha, migréna, malátnost, bolest kloubů, kožní projevy, ale i rýma. K nástupu symptomů dochází pomaleji než u potravinové alergie, objevují se v průběhu několika hodin po požití potravy a
často přetrvávají i několik dní. Proto může být obtížné potravinovou intoleranci rozpoznat případně určit, zda se nejedná o alergii, protože jejich příznaky se překrývají.
 
K odhalení příčin těchto zdravotních patálií pomůže vyšetření DNA z jednoduchého odběru žilní krve, které určí, jaké potraviny vaše tělo odmítá. Můžete si potom upravit jídelníček, ulevit tak zatíženému organismu, a ve výsledku zlepšit svůj zdravotní stav.
Nyní v rámci našeho balíčku Genetika potravinových intolerancí.