Odběrová místa a laboratoře Kariéra GDPR
AeskuLab Patologie, k. s., člen Unilabs Holding Czech Republic a.s., smluvní partner všech zdravotních pojišťoven, vznikl roku 1993 rozhodnutím zakladatelů Ivany a Ivana Julišových. Záměrem bylo nabídnout kolegům z klinických pracovišť nový typ spolupráce, který by úspěšně dokázal konkurovat do té doby zaběhnutým praktikám v patologii a nabídnout pacientům kompletní bioptická (histologická) a cytologická vyšetření ve špičkové kvalitě a v nejkratším termínu.

AeskuLab Patologie, Laboratoř Praha, je tvořena šesti odděleními: histologickým, histochemickým, imunohistochemickým a cytologickým a dále oddělením veterinární patologie a administrativou.

Všichni lékaři, kteří pracují v laboratoři, jsou držiteli atestace II. stupně z patologie a mají mnohaleté teoretické i praktické zkušenosti. Nové poznatky v oboru získávají každoroční účastí na seminářích a kongresech v ČR a zahraničí.

Činnost laboratoře pokrývá celé spektrum oboru patologie, tj. zabývá se vyšetřováním chorobných změn nalézaných klinickými kolegy-lékaři ve všech orgánech a tkáních lidského těla. V průběhu let se naše pozornost zaměřila zejména na diagnostiku nádorů mozku a nervové soustavy dospělých i dětí, nádorů prsu, kožní patologii vč. zánětů, patologii zažívacího traktu, gynekopatologii, uropatologii a veterinární patologii. AeskuLab Patologie funguje rovněž jako konzultační centrum pro kolegy z celé ČR.

V roce 2004 AeskuLab Patologie (tou dobou ještě BIOLAB Praha) plynule navázal na činnost Laboratoře pro histochemii prof. MUDr. Z. Lojdy, DrSc. Histochemické oddělení laboratoře se specializuje na funkční diagnostiku různých forem malabsorpčního syndromu.

Stranou nezůstává ani patologie veterinární. AeskuLab Patologie vyšetřuje histologický nebo cytologický materiál odebíraný všem dvou a vícenohým (ale i beznohým) zvířecím pacientům v ordinacích ambulantních veterinárních lékařů i veterinárních nemocnic.

Od roku 1993 laboratoř spolupracuje s několika sty kolegů ve všech lékařských odbornostech. V roce 2007 přistoupil do firmy strategický partner Aeskulab holding, a.s. což vedlo k dalšímu rozšíření činnosti.

AeskuLab Patologie, k.s. je akreditován podle evropská normy ČSN EN ISO 15189. Všechny pracovní postupy se řídí příslušnými standardními operačními protokoly k zajištění nejvyšší kvality našich služeb.

Proč AESKULAB?

  • Kvalita, kvalifikace, zkušenost a spolehlivost.
  • Široké spektrum vyšetření.
  • Hustá síť odběrných míst po celé republice.
  • Desítky svozových tras.
  • Moderní diagnostické metody, přístroje a technologie.
  • Rychlá diagnostika onemocnění.
  • Odborné konzultace pro celou republiku.
  • Bezplatný odvoz a likvidace infekčního odpadu.
  • Automatizovaná příprava a diagnostika vzorků.